Testy na ojcostwo

Test na ojcostwo - który wybrać? Genetyczne testy na ojcostwo pozwalają na potwierdzenie biologicznego ojcostwa danego mężczyzny z prawdopodobieństwem powyżej 99,99%  lub też wykluczyć je ze 100% pewnością. Są to najbardziej dokładne i wiarygodne badania na rynku. Nie pozostawiają żadnych wątpliwości w kwestii spornego ojcostwa.


Jaki test będzie najlepszy dla Ciebie?


BADANIE SĄDOWE

Sądowe badanie ojcostwaJeśli wynik badania chciałbyś przedstawić jako pełnowartościowy dowód w sprawie sądowej powinieneś wykonać sądowy test na ojcostwo. Badanie to może zlecić zarówno sąd jak i osoba prywatna. Muszą w nim uczestniczyć matka, domniemany ojciec oraz dziecko (lub dzieci). Materiał (wymaz z wewnętrznej strony policzka) pobierany jest przez lekarza, który posiada odpowiednie upoważnienie wystawione przez biegłego sądowego. Do wyniku testu dołączona jest również ekspertyza.


BADANIE PRYWATNE

Prywatny test na ojcostwoZ uwagi na niesformalizowaną procedurę pobrania materiału wynik takiego badania nie stanowi pełnowartościowego dowodu w procesie sądowym. Może on jednak być wykorzystany jako dowód wstępny. W teście prywatnym nie musi brać udziału matka. Wynik takiego badania jest tak samo pewny jak w przypadku testu sądowego (ponad 99,99% przy potwierdzeniu ojcostwa i 100% przy jego wykluczeniu).


BADANIE NIESTANDARDOWYCH PRÓBEK

Test na ojcostwo Mikroślady Test na ojcostwo – jeśli z jakiś powodów nie możesz pobrać standardowego materiału do badania (wymazu z wewnętrznej strony policzka) istnieje również możliwość włączenia do testu na ojcostwo niestandardowych próbek takich jak: włosy wyrwane z cebulkami, plamy krwi, szczoteczka do zębów, chusteczka z wydzieliną z nosa itp. Wynik takiego testu podobnie jak w przypadku opisanego wyżej badania nie stanowi pełnowartościowego dowodu w procesie sądowym.


Masz więcej pytań na temat tego rodzaju badań? Skontaktuj się z nami!

  • adres e-mail: pytanie@antyalimenty.pl
  • Telefon dla osób z Katowic i okolic: (32) 441 76 31
  • Telefon dla osób z Krakowa i okolic: (12) 444 60 07